Financování klubovny

Náklady na výstavbu byly v roce 2022 spočítány na zhruba 11 mil. Kč. Od této částky se odvíjela i výše přislíbené dotace. Už teď ale víme, že celkový náklad projektu se bude pohybovat okolo 14 mil. Kč. Ceny služeb a stavebních materiálů totiž meziročně nebývale vzrostly. Protože nejsme schopni jako neziskový spolek rostoucí náklady financovat, chceme pomocí celorepublikových sbírek požádat o podporu veřejnost i okolní subjekty.

Rozdíl ve výši více než 5 mil. Kč mezi hodnotou přislíbené dotace a skutečnými náklady budeme částečně financovat prodejem stávajícího nevyhovujícího skautské domu v ulici ČSA, částečně půjčkou a dalšími granty.

Pokud by se nám nepodařilo zajistit plné financování, nemohli bychom realizovat vnitřní vybavení a některé další příslušenství. Jedná se především o zajímavě navržený multifunkční interiér a společenský sál s vnitřní lezeckou stěnou (boulderem), které budou využitelné nejen pro skauty, ale i pro žáky a další zájemce.

Abychom mohli vše zrealizovat, potřebujeme nyní zajistit ještě zhruba 2 mil. Kč.

Na jaře jsme v rámci dne otevřených dveří a jarní prodejní výstavy na ZŠ Komenského spustili dotovanou sbírku na portálu DARUJME.CZ. Uspořádali jsme také běžecké závody na Žulové stezce a na Den dětí 1. 6. 2023 jsme prezentovali finální projekt přímo na zahradě ZŠ Komenského. Zisk s těchto i dalších akcí jde na novou klubovnu.

Nyní se zapojují také děti a výdělky za svou vlastní práci navíc doma vkládají právě do sbírky na DARUJME.CZ, kde se můžete dočíst jejich zajímavé komentáře.

Město Skuteč nám umožnilo výstavbu a optimalizaci projektu a doufáme, že projekt také finančně podpoří. Pardubický kraj nám již poskytl dotaci ve výši 200 tis. Kč, od skautské Nadace Jaroslava Foglara máme dalších 200 tis. Kč a díky skutečským zaměstnancům ČEZu a i Vám běžcům na Žulové stezce, jsme získali 115 tis. Kč právě od Nadace ČEZ – moc děkujeme! Z těchto grantů se nám podařilo uhradit projektovou dokumentaci a další související přípravu projektu.

Případné větší dary je možné posílat přímo na účet střediska: 3143456308/2010

Do textu pro příjemce prosíme uvést „dar na novou klubovnu.“ Na vyžádání lze samozřejmě vystavit potvrzení o daru.

Pokud zvažujete podpořit náš projekt jiným způsobem, tak nás prosím kontaktujte.

Na financování projektu se podílejí:
Sponzoři a dárci:

Za veškerou pomoc děkujeme!