Podpořte nás

Skauting ve Skutči má dlouhou tradici a my bychom byli rádi, kdybychom mohli v naší činnosti pokračovat v nových prostorách. Nejde jenom o to, že nové zázemí bude moderní a hezké na pohled. Důležitá je také kapacita nové klubovny. Naše středisko totiž stále roste a tento rok jsme registrovali 246 členů, což z nás dělá jeden z největších místních spolků. A právě služba našemu okolí je jednou z myšlenek, které s sebou skauting nese.

Podporou naší nové klubovny podpoříte místní organizaci, která se aktivně podílí na veřejném životě města Skutče a okolí.

Aktivity střediska

Pravidelná volnočasová činnost s mládeží je založená na dobrovolnících, kteří se po celý rok starají o program pro děti. Skautský rok pak vrcholí letními tábory. Naše středisko každoročně pořádá dva turnusy celkem pro zhruba 80 dětí.

Vrcholem celoroční činnosti s dětmi jsou letní tábory.

Koronavirová pomoc Skutči a okolí
V době pandemie jsme se kromě udržení pravidelných schůzek snažili také o pomoc okolí. Zajišťovali jsme nákupy seniorům a také jsme šili a distribuovali roušky.

Kulturní program pro velké i malé zajišťujeme pořádáním plesu a karnevalu.

Skautský ples a karneval
Pravidelné pořádání plesu a karnevalu je příspěvkem do kulturního života ve Skutči a okolí.

Služba veřejnému prostoru
Služba veřejnému prostoru pro nás například znamená účast na akci Ukliďme Skuteč, kterou spolupořádáme s místní farností.

Vzdělávání
Ani oblast vzdělávání nám není cizí. Ať už jde o skautské kurzy pořádané našimi činovníky, nebo seminář pro veřejnost s názvem Věda, víra a skauting. Na letošním ročníku vystoupila mimo jiné předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

Na semináři Věda, víra a skauting přednášela tento rok také Dana Drábová.

Živý Betlém a rozdávání betlémského světla

Tato akce už neodmyslitelně patří k adventní době ve Skutči. A my jsme rádi, že před Vánocemi můžeme nabídnout příležitost k zastavení se a setkávání.

Toto všechno a mnoho dalšího děláme bez nároku na odměnu. Proto budeme rádi, pokud se rozhodnete nás podpořit darem na novou klubovnu.